5 травня 2022 року відбувся нетво́ркінг для внутрішньо переміщених жінок, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну «ПРАЦЮЄМО ЗАРАДИ МИРУ!».
Організатори заходу, Вінницький торговельно-економічний інститут ДТЕУ, ГО «Асоціація Маркетингу України» та Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні ставили за мету підтримати вимушено переселених жінок, які залишили житло і втратили роботу через проведення активних бойових дій у їхніх регіонах та виїхали у місто Вінниця та Вінницьку область.
Модераторка заходу: Альона Танасійчук, очільниця ГО Вінницької обласної організації «Українська Асоціація Маркетингу», Вінницького Регіонального Представництва Індустріального Гендерного Комітету з Реклами, професор кафедри маркетингу та реклами ВТЕІ ДТЕУ, керівник Бізнес школи ВТЕІ ДТЕУ.

Спікерами заходу стали:
- Наталія Замкова, директор ВТЕІ ДТЕУ, член Української Асоціації Маркетингу, депутат Вінницького обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту;
- Валентина Войткова, директор департаменту соціальної політики Вінницької міської ради;
- Володимир Шевчук, заступник начальника управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародної та міжрегіональної співпраці, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату Вінницької обласної Ради;
- Олександр Тихий, директор ТОВ «ТД Сан Агро», м. Ізюм, м. Бар Вінницька обл.
- Сергій Тихий, заступник директора ТОВ «ТД Сан Агро», м. Ізюм, м. Бар Вінницька обл.
- Лілія Мартинова, заступник директора з навчально-методичної роботи, професор кафедри економіки та міжнародних відносин ВТЕІ ДТЕУ, гарант освітньої програми «Соціальне забезпечення»,
- Ірина Сташко, заступник директора з навчально-виховної роботи, доцент кафедри економіки та міжнародних відносин ВТЕІ ДТЕУ, гарант освітньої програми «Соціальне забезпечення».
- Юлія Романовська, внутрішньо переміщена до міста Вінниці з Луганської області, 2014р., доцент кафедри фінансів ВТЕІ ДТЕУ.
Учасники нетворкінгу мали можливість обговорити проблеми адаптації жінок при внутрішньому переміщенні до міста Вінниці та області, організації умов для проживання родини, соціального забезпечення, організації харчування членів родини, пошуку роботи, організації бізнесу, перенесення бізнесу з попереднього місця проживання, організації медичного обслуговування членів родини, організації навчання дітей в освітніх закладах Вінниці та області, користування громадським транспортом, отримання необхідного одягу та інших речей для членів родини.
Спікер заходу, Наталія Замкова звернула увагу учасників на активну позицію Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ під час війни щодо допомоги, підтримки осіб тимчасово переселених у м. Вінницю, адже понад 2000 тис. осіб було розміщено у гуртожитку інституту та забезпечено всім необхідним. Працівники ВТЕІ ДТЕУ постійно долучаються до волонтерських проектів, співпрацюють з громадськими організаціями заради вирішення потреб різних цільових груп. Вважаємо, що під час війни в Україні всі маємо працювати ЗАРАДИ МИРУ!
Валентина Войткова зазначила, що Вінницька міська рада з перших днів війни переорієнтувала всю роботу на допомогу тимчасово переселеним особам. Департамент соціальної політики є основною ланкою вирішення проблем соціального забезпечення осіб, що постраждали через проведення активних бойових дій у їхніх регіонах.
Гасло, яке підтримує Вінницька обласна Рада – НЕБАЙДУЖІСТЬ, ПАТРІОТИЗМ, ВІДКРИТІСТЬ озвучив Володимир Шевчук. Відзначив, що захід є дуже важливим для жінок, які є найбільш вразливою цільовою аудиторією, і в той же час берегинею свого дому. Тому підтримка жінок, що тимчасово переміщені у Вінницю та Вінницьку область необхідна для швидшої професійної адаптації.
Модератор заходу, Альона Танасійчук, звернула увагу учасників на те, що у м. Вінниця вже розпочали роботу підприємства, які переїхали із зони бойових дій, і важливо, що вони вже виступають роботодавцями для вінничан та тимчасово-переселених осіб.
Олександр Тихий розповів, як через бойові дії в Україні з 2014 року вже двічі переміщав свій бізнес. Сьогодні підприємство ТОВ «ТД Сан Агро» вже відновило свою діяльність у Вінницькій області та має потребу у фахових працівниках. Перелокація підприємства, що здійснює діяльність в агропромисловому секторі, дозволить посилити продовольчу безпеку Вінниччини та України.
Юлія Романовська поділилася досвідом організації життя після переселення до м. Вінниця через проведення активних бойових дій у 2014 році у їхньому місті. Сім’я Юлії, незважаючи на всі проблеми та потреби, що виникли після переїзду, знайшла ресурс для творення власного сімейного бізнесу. Юлія зазначила, що Вінниця дозволила їм почувати себе безпечно та комфортно, а тому родина вже вважає себе вінничанами.
На 2 етапі заходу в режимі «вільний мікрофон» відбулася ефективна комунікація з учасниками нетворкінгу. Кожна з учасниць мала можливість розповісти про свій досвід організації життя на новому місці та проблеми, які потребують вирішення. Спільно з представниками бізнесу вдалося напрацювати план дій щодо ефективної адаптації учасниць у місті Вінниця та області. Під час заходу усі бажаючі мали можливість задати запитання. Дружня атмосфера не покидали модератора, спікерів учасників нетворкінгу!
Щиро дякуємо всім учасникам за зустріч, маємо нові плани щодо ефективної адаптації учасниць у місті Вінниця та області, використаємо досвід та професійний рівень в складний для всіх українців та всього світу час!