Конкурс для дослідників та аспірантів з України «Дослідники під ризиком»

Чеська академія наук (CAS)

Програма спрямована на підтримку дослідників з усіх галузей дослідження, які знаходяться під загрозою війни чи переслідувань та інших загроз у їхній країні.

Дедлайн: 30 вересня 2022

Стипендії для науковців з України на постійній основі

Warwick IAS, Великобританія

Стипендії, доступні для вчених, які знаходяться в зоні ризику внаслідок війни в Україні. Стипендії покривають витрати на проїзд, проживання, проведення досліджень та адміністративну підтримку.

Заявки можна подавати на постійній основі до подальшого повідомлення інших дедлайнів

Однорічні стипендії для науковців з України

Хайфський центр німецьких та європейських досліджень

Однорічна стипендія для вчених з України з науковим досвідом у галузі суспільствознавства чи права. Стипендіат повинен працювати над аспектами сучасної європейської історії та володіти розмовною англійською мовою.

Конкурс на отримання грантів для українських дослідників у Фінляндії

Фінське товариство наук і літератури

Гранти можуть надаватися українським громадянам у Фінляндії або фінським дослідникам за запрошенням громадян до України до наукової роботи у Фінляндії. Максимальна сума стипендії – до 2040 євро. Потенційний стипендіат має знайти знайти приймаючу організацію у Фінляндії.

Гранти можуть застосовуватися до тих пір, поки триває війна. Правління Товариства згодом прийме рішення про те, коли ця грантова програма завершиться.

Програма для польсько-української наукової співпраці

Фундація польської науки

Стипендії, доступні для вчених, які знаходяться в зоні ризику внаслідок війни в Україні. Стипендії пропонують фінансування на проїзд, проживання, проведення досліджень та адміністративну підтримку.

Дедлайни: до 29 квітня 2022 (І конкурс) і до 30 вересня 2022 (ІІ конкурс)

Стипендії для українців за основними трьома напрямами

The Institute for Human Sciences (IWM)

Стипендії, які призначаються для українців, мають на меті сприяти:
-Інтелектуальній солідарності (для українських вчених у галузі гуманітарних та соціальних наук);
-Боротьбі з поширенням фейків про російську агресію в Україні (для журналістів, перекладачів, фотографів, документалістів та режисерів, а також науковців в галузі цифрових гуманітарних наук, історії та суміжних галузей);
-Культурній інтеграції (для українських вчених-гуманітаристів, письменників, художників та громадської інтелігенції).

Рішення щодо отримання стипендій приймаються на постійній основі.

FULBRIGHT RESEARCH AND DEVELOPMENT PROGRAM

Спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (ІІЕ)

Розпочато приймання заявок для участі у черговому щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта для молодих викладачів та дослідників - FULBRIGHT RESEARCH AND DEVELOPMENT PROGRAM: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.

Дедлайн: 1 листопада 2022