В рамках візиту до Свентокшиського воєводства Республіки Польща та з метою ознайомлення реалізації інвестиційних проєктів та обміну досвідом в освітній сфері делегація Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ відвідала гміну Моравіца.
Перебуваючи в одній з найрозвинутіших громад воєводства, яка не тільки займає провідні місця в національних рейтингах, але й є лідером в залученні коштів з фондів Європейського Союзу, для делегації провели презентацію низки інвестиційних соціально-освітніх проєктів реалізованих на території гміни Моравіца. Бургомістр Мар’ян Бурас люб’язно ознайомив гостей з перевагами проведеної в Польщі реформи децентралізації, із захопленням розповів, як динамічно розвивається громада та які інструменти використовуються для стимулювання інвестиційних процесів.

Під час зустрічі, присутні мали можливість оглянути реконструйовані дитячий садочок та школу, поспілкувались з батьками і дітьми, які є біженцями з України та проживають на території гміни. Крім того, ознайомились з діяльністю спортивного комплексу, басейну та унікального футбольного поля під куполом, де безкоштовно проходять заняття для дітей, які проживають в громаді.
Цікавим був візит на підприємство з польським капіталом – фабрика фільтрів «Dafi Pro», яка є лідером в сфері фільтрації води та виготовляє продукцію найвищої якості, що підтверджується більш ніж 30-річним досвідом і регулярними дослідженнями та тестами. Під час ознайомлення з підприємством голова наглядової ради продемонстрував делегації виробничий процес і поінформував про інвестиційну привабливість громади та чому саме було обрано гміну Моравіцу для будівництва провідного підприємства.
Ще одним прикладом вдалого інвестування, яке оглянула делегація була компанія «Іскра». Керівник компанії Міхал Буйновскі поінформував про основні напрямки діяльності підприємства та розповів про переваги міста Кельце в процесі залучення інвестицій.
Надзвичайно важливою була зустріч з партнером ВТЕІ ДТЕУ - Келецьким технологічним парком. Під час перебування у технопарку учасники зустрічі ознайомилися з роботою логістичного інкубатора «Ротердам», поспілкувалися з підприємцями, які розповіли про його переваги. В ході зустрічі, сторони домовились, що вже навесні відбудеться проходження практики групою студентів ВТЕІ ДТЕУ, яку буде проведено на базі технологічного парку та Департаменту інвестицій та розвитку Маршалківської управи Свентокшиського воєводства.
Крім того, під час зустрічі з директором технологічного парку Юстиною Лічосік та начальником відділу міжнародного співробітництва Келецької міської ради Каролем Гадовським, обговорили можливість реалізації спільного проєкту в навчальній сфері для підприємців на базі ВТЕІ ДТЕУ.
Перспективні плани та реалізація спільних проєктів дасть можливість активізувати ініціативи студентів, використовувати набуті ними знання на практиці та досягати бажаних результатів.