21 липня 2021 року науково-педагогічні працівники Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ брали участь у Міжнародному форумі «Інвестуй у Вінниччину», що проходив у м.Козятин. Мета заходу - створення умов для обміну актуальною інформацією щодо передового досвіду реалізації інвестиційних і реінвестиційних проєктів.
Учасниками Форуму були керівництво області, депутати обласної Ради, представники Дипломатичного корпусу, Офісу Реформ, органів місцевого самоврядування, науковці, представники закордонного і українського бізнесу.
Для покращення економічного та інвестиційного потенціалу регіону було підписано тристоронній меморандум між Вінницькою обласною радою, Вінницькою облдержадміністрацією та АТ «Укрзалізниця».
На форумі діалог між учасниками здійснювався під час роботи трьох дискусійних панелей:
Панель 1 – Закордонні інвестиції і комфортні громади: як побудувати комфортний та ефективний діалог, під час якої спікери обговорювали діяльність підприємств з польськими інвестиціями на території Вінницької, Житомирської, Хмельницької і Чернівецької областей; Шведський та Австрійський досвід реалізації інвестиційних проєктів в Україні; визначили роль Польщі як торговельного партнера і перспективного напрямку інвестицій для українського Бізнесу; розглянули законодавчі аспекти формування індустріальних парків, що стануть якісними інвестиційними продуктами, привабливими для іноземних інвесторів.

Панель 2 – Вплив інвестиційної діяльності бюджетоутворюючих підприємств на розвиток та становлення комфортних територіальних громад, під час якої спікери обговорювали успішний досвід розвитку та становлення Вінницької міської територіальної громади; інвестиційну привабливість ділянки типу «brownfield» на території Козятинської територіальної громади.
Панель 3 – Реінвестиції в Україні та їх вплив на підвищення рівня життя територіальних громад, під час якої спікери обговорювали особливості реалізації інвестиційних проєктів на ринку інтермодальних перевезень на прикладі ТОВ «Глобал Оушен Лінк»; визначали роль громадських об’єднань промислових підприємств як акселератора інвестиційних і реінвестиційних процесів в регіонах; поділилися успішним досвідом реалізації реінвестиційних проєктів шляхом впровадження інноваційних розробок в агропромисловому секторі економіки України на прикладі ТОВ «FRENDT»; визначили важливість впливу діяльності інноваційного агропромислового кластера «AgroVin» на розвиток потенціалу регіону; обговорювали практичні аспекти організації вінницького кластера приладобудування та автоматизації.
Очільник обласної ради – Вячеслав Соколовий зазначив: «Будемо спільно покращувати економічний та інвестиційний потенціал регіону. Наша мета, аби Вінницька область стала сильним регіоном сильних громад. Щоб кожен житель Вінниччини знав і відчував, що він – важливий, в свою чергу Вінницька обласна Рада готова бути надійним партнером та модератором в усіх економічно значимих для регіону інвестиційних процесах, адже пріоритетом є «однакові правила гри та рівні стартові можливості для всіх громад».
Усі спікери наголошували на тому, що індустріалізація є драйвером економічного зростання, і кожна територіальна громада має прагнути перетворитися на «інвестиційний магніт». Система «Наука - освіта - бізнес - влада» є тією «золотою» формулою успіху будь-якої територіальної громади.
Щиро дякуємо організаторам форуму – команді Вінницької обласної Ради за обмін цінною, актуальною, сучасною інформацією, яка сприятиме впровадженню освітніх інновацій в навчальному процесі Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ задля підготовки конкурентоспроможних випускників до працевлаштування, поліпшення їх мобільності на ринку праці.